Prístrojová lymfodrenáž

Sestry

Lymfodrenáž je mechanoterapeutická metóda pôsobí na lymfatický (miazgový) systém s cieľom podporiť jeho odtok. Obnovuje a posilňuje sa pri nej funkcia kapilárnej lymfatickej pumpy a stimuluje sa odbúravanie makromolekulárnych látok. Lymfodrenážou sa aktivuje lenivý lymfatický systém, čím sa zlepšuje metabolizmus celého organizmu a odstraňuje dôsledky nesprávnej životosprávy a nedostatku pohybu, ktoré majú za následok zlú latkovú výmenu.
Drenážou sa uvoľnia lymfatické uzliny a spriechodnia tak cievy, čím sa odpadové látky a toxíny prostredníctvom obličiek dostanú z tela von.Počas procedúry vám oblečú špecialne lymfatické čižmy čiže kompresnú bandáž a ľahnete si na posteľ. Prístroj pracuje na princípe striedania tlaku. Pri podtlakunastáva príliv okysličenej krvi do dolných končatín, pri tlakovej fáze sa žily stiahnu a odkysličenia krv sa odvádza. V dôsledku toho dochádza k zlepšeniu priechodnosti lymfatického a žilového systému. Lymfodrenáž trvá približne 1 hodinu.
 
Indikácie:
Primárny a sekundárny lymfedém, cievna nedostatočnosť , chronická žilová nedostatočnosť, krčove žily, predoperačná prevencia hlbkovej žilovej trombózy, pooperačné a poúrazové opuchy, profylaxia žilovej trombózy, terapia vredov predkolenia, odstránenie pocitu ťažkých nôh, rehabilitácia športovcov, súčasť rehabilitačného programu, kozmetické (celulitída). 
 
Kontraindikácie:
Neliečené malígne ochorenie alebo pri hrozbe relapsu, akútne bakteriálne alebo vírusové ochorenie, opuchy spôsobene ochorením obličiek a pečene, pri pravostrannom alebo ľavostrannom srdcovom zlyhávaní, akútne žilové ochorenie, nejasné brušné ťažkosti,v terapii porúch obehu, v terapii osteoporózy a degeneratívnych zmien

Pre zabezpečenie plynulej prevádzky je nutné sa na procedúry objednať.

Na procedúru si prineste so sebou celé silonky alebo legíny a ponožky (muži spodné nohavice a ponožky). 


 2. poschodie - B 206

E-mail: medikard@gmail.com
Telefón: 0918 555 514 (telefonické objednávky v čase 08:00-14:00)