Liečba ozónom

Ozónová terapia je vo svete plne využívaná a ako širokospektrálna liečebná metóda je uznávaná od 19. storočia. S masívnym úspechom sa aplikuje pri posilňovaní imunitného systému, má silné antibakteriálne, antivírusové a antimykotické účinky. Pôsobí protizápalovo lokálne i systémovo. Má pozitívny vplyv na poruchy periférneho prekrvenia a hojenie rán. Zvyšuje antioxidačnú obranu organizmu. Lieči únavové syndrómy, potláča prejavi bolesti. Regeneruje celý organizmus. Prispieva k liečbe nádorových ochorení, chronických degeneratívnych chorôb, zlepšuje stavy psychického a fyzického vyčerpania, má regeneračný a energetický efekt po rádioterapii a chemoterapii.

Ozón je plyn, ktorého molekula sa skladá z troch atómov kyslíka. Využitie ozónu v medicíne je veľmi účinné. S úspechom sa ozón využíva v stomatológii, onkológii, očnom lekárstve, gynekológii, chirurgii, psychiatrii a podobne.

Medicinálny ozón je zmes kyslíka s ozónom, kde podstatnú časť tvorí kyslík. Táto zmes sa používa rôzne, buď ako plyn, ozonizovaná voda, krém alebo olej. Z väčšiny výskumov v Európe a USA na začiatku 20.storočia vyplynulo, že ozónová liečba je veľmi bezpečná a bez vedľajších účinkov.

 • podporuje prekrvenie všetkých tkanív vrátane CNS - centrálna a periférna ischémia
 • má baktericídny, fungicídny a virucídny účinok - chronické infekcie vrátane intracelulárnych a HIV
 • má imunoreštauračný efekt - autoimunitné poruchy, alergie a pod.
 • má energetický efekt - stavy fyzického a psychického vyčerpania
 • má regeneračný efekt - urýchľuje hojenie rán, zlomenín a podobne
 • má protinádorový efekt - je dokázaný vzostup tumor nekrotizujúceho faktora
 • aktivuje imunitnú odpoveď a látkovú výmenu bunky
 • aktivuje erytrocyty - zlepšenie prietokových vlastností a transportu kyslíka v tkanivách
 • aktivuje enzymatické antioxidanty a radikálové zametače - spomalenie stárnutia, likviduje zápal

Ozónová liečba aktuálne nie je na Slovensku hradená žiadnou poisťovňou. Je na plnú úhradu pacienta.


OZÓNOTERAPIA má viacero foriem aplikácií, ktoré závisia od konkrétnej diagózy. Vzhľadom k problému sa volí jedna, prípadne kombinácia viacerých foriem aplikácií:

 • Aplikácia ozónu subkutánne alebo intramuskulárne
Pri tejto aplikácii sa natiahne ozón požadovanej koncentrácie do injekčnej striekačky a následne je aplikovaný subkutánne alebo intramuskulárne na bolestivé miesto. Pôsobí protizápalovo a uvoľňuje spazmy svalov.

Indikácie: artritída, artróza, migréna, bolesti chrbtice, bolesti kĺbov

 • Aplikácia ozónu intravenózne prostredníctvom infúzie
Ozón sa nasýti do základného fyziologického roztoku (NaCl). Následne sa podáva vnútrožilovou aplikáciou prostredníctvom infúzie. Doba aplikácie je 10-15 minút.

Indikácie: akné, akútna a chronická vírusová infekcia, alergia, alzheimerová choroba, astma bronchiale, diabetes melitus, hepatitída, herpes simplex, chronická obštrukčná choroba pľúc, chronické bakteriálne infekcie, chronický únavový syndróm, infekcia súvisiaca s nákazou vírusom HIV, kardiovaskulárne choroby, kvasinková nákaza, leukémia, migréna, mozgová skleróza, mŕtvica a strata pamäte, mykózy, opar, pásový opar, parazitárne infekcie, parkinsonova choroba, periférne vaskulárne choroby, starecká demencia.

 • Aplikácia ozónu lokálne / pitie ozonizovanej vody
Ozón je možné nasýtiť aj do vody. Pacienti si odnášajú ozonizovanú vodu domov v sklenených fľašiach, kde ju používajú lokálne na liečbu akné, jaziev po ožarovaní, komplikáciách pri hojení rán, mykózach, opare, pásovom opare, sínusitíde, stomatitíde (zápal sliznice dutiny ústnej), vredoch predkolenia, preležanín (dekubitov). Alebo ju používajú na pitie pri gastrointenstinálnych chorobách, vredoch žalúdka a dvanástnika, zápale hrubého čreva.

 • Aplikácia vakov
Na túto procedúru sa využívajú špeciálne vaky, ktoré sa nasadia na postihnutú obnaženú končatinu pacienta. Z vakov sa odsaje vzduch a naplnia sa ozónom. Takto ozón pôsobí transdermálne a napomáha vyčisteniu chronických rán a tým prispieva k ich rýchlejšiemu hojeniu. Doba pôsobenia je 30 minút a opakuje sa v 6-tich sedeniach.

Indikácie: komplikácie pri hojení rán, mykózy, vredy predkolenia, preležaniny (dekubity)

 • VAH - Veľká autohemoterapia
Je to najvyššia forma ozónovej liečby. Pri tejto procedúre sa pacientovi zaistí žila flexibilnou ihlou, ktorá sa napojí na uzavretý systém. Pacientovi sa cez tento systém automaticky odoberie cca. 100ml žilovej krvi do špeciálne upravenej sklenenej nádoby opatrenej protizrážavou látkou. Odobraná krv sa následne nasýti ozónom a tou istou cestou sa pacientovi vráti do organizmu. Celá procedúra trvá približne 30 minút.

V deň absolvovania procedúry je nutné dodržiavať pitný režim (aspoň 1,5 litra) a odporúča sa ľahká strava.

Indikácie: akné, akútna a chronická vírusová infekcia, alergia, alzheimerová choroba, astma bronchiale, diabetes melitus, hepatitída, herpes simplex, chronická obštrukčná choroba pľúc, chronické bakteriálne infekcie, chronický únavový syndróm, infekcia súvisiaca s nákazou vírusom HIV, kardiovaskulárne choroby, kvasinková nákaza, leukémia, migréna, mozgová skleróza, mŕtvica a strata pamäte, mykózy, opar, pásový opar, parazitárne infekcie, parkinsonova choroba, periférne vaskulárne choroby, starecká demencia.

 • MAH - Malá autohemoterapia
Autohemoterapia je jeden zo spôsobov boja proti rôznym ochoreniam založený na zavedení pacientovej vlastnej krvi (zo žily) do svalu. Táto technika sa v lekárskej praxi využíva už viac ako 150 rokov. Vyznačuje sa vysokou účinnosťou a má úspech pri liečbe veľkého množstva patologických procesov v ľudskom tele, a to od akné až k závažným ochoreniam vnútorných orgánov.

Pretože je táto liečba odlišná od obvyklých postupov - prášky a injekcie - autohemotreapia môže so sebou prinášať veľa otázok a dokonca aj obavy o bezpečnosť. Vzhľadom k tomu je povinnosťou každého lekára vykonávajúceho tento druh liečby vysvetliť skutočnosť, že pacientova vlastná krv a všetky jej zložky sú "natívne" k pacientovi a prakticky nemôže spôsobiť nechcené procesy alebo alergické reakcie. Táto skutočnosť sa považuje za hlavný dôvod pre tak vysokú popularitu a široké využitie v modernej medicíne.

Pri tejto forme sa pacientovi odoberie zo žily 5ml venóznej krvi do injekčnej striekačky. Následne sa táto krv nasýti ozónom a vstrekne sa pacientovi do svalu - intramuskulárne. Ľudská krv obohatená ozónom nesie omladzujúce a regeneračné účinky.

Indikácie: akné, alergia, hnisavé procesy v koži, chronické bakteriálne a vírusové infekcie, stavy po ochoreniach zanechávajúce zvýšené titre protilátok.

 • OLOZOL - Ozónová kozmetika
Ozón konzervuje a obnovuje prirodzenú krásu a zdravie kože. Ozónová terapia nemaskuje vady kože, ale normalizuje jej prirodzené funkcie a stimuluje jej prirodzenú obnovu. Ozón zlepšuje mikrocirkuláciu v podkožnej vrstve a tým okysličenie a energetické zásobenie kožných buniek. Ozónová terapia sa v kozmetike uplatňuje výtazným detoxikačným a revitalizačným účinkom pri symptómoch ako sú vrásky, obnova pružnosti pokožky, revitalizácia pokožky, celulitída.

Vlastnosti rastlinných olejov lisovaných za studena v kombinácii s ozónom sú výnimočné pre kozmetiku a dermatológiu. Rastlinné oleje lisované za studena obsahujú najvyššie možné množstvo bioaktívnych látok, koenzýmov, vitamínov a minerálov v ich prirodzenej organickej podobe.

Krém OLOZOL je vhodné aplikovať na mierne vlhkú pokožku. Pre prípadné riedenie maste je vhodné použiť olivový alebo hroznový olej.
Pri teplote nad 25 oC krém mení svoju konzistenciu na tekutú, bez zmeny svojich vlastností. Výrazná vôňa ozónu je charakteristická pre tieto produkty a nie je na závadu.

Na našom centre ponúkame k zakúpeniu nasledovné druhy ozónovej kozmetiky:

OLOZOL - OLIVA - Klasika ozónovej kozmetiky
/olivový olej 86%, ozón 14%/

Zdroj vápnika, horčíka, vitamínu A a E. Pomáha zapálenej, podráždenej, poranenej či inak poškodenej pokožke. Urýchľuje regeneráciu svalov pri bolesti a pomliaždení, pri poranení a pri artritickej bolesti kĺbov.

OLOZOL - JOJOBA - Excelentné zlato 
/jojóbový olej 90%, ozón 10%/

Vhodný pre akýkoľvek typ pokožky. Ošetruje, regeneruje a vyhladzuje. Jeho zloženie je podobné tuku v našej koži. Stabilizuje vyhkosť a vytvára ochranný film. Pravidelným používaním sa citlivá, podráždená a suchá pokožka stáva znova odolnou. Obsahuje stopové prvky, vitamín E a vosky mastných kyselín.

OLOZOL - OLIVA+JOJOBA - Excelentná klasika
/olivový olej 73%, jojóbový olej 14%, ozón 13%/

Vhodný pre ošetrenie citlivej, suchej, zapálenej, alergickej, podráždenej, poranenej či inak poškodenej pokožky. Stabilizuje vlhkosť a vytvára ochranný film Pravidelným používaním je koža opäť odolná. Pôsobí proti striám.

OLOZOL - DYŇA - Vysoký obsah zinku
/olej z dyňových jadier 70%, jojóbový olej 14%, ozón 16%/

Vhodný k urýchleniu rastu nechtov a ich spevneniu, vyživuje nechtové lôžko. Podporuje pružnosť kože a prispieva k jej regenerácii. Pôsobí blahodárne pri výskyte niektorých typov ekzémov. Má utišujúce, revitalizačné účinky. Masáž prispieva k obnove kožných buniek. Má vysoký obsah organicky viazaného zinku. Ďalej obsahuje vitamíny ako E, A, D, vitamíny skupiny B (B12, B17) a minerály ako selén, draslík, vápnik, fosfor, horčík, meď mangán, železo. Sú v ňom tiež prírodné hormonálne účinné látky (kukurbitol) a ďalšie zložky, ktoré spomaľujú stárnutie a pôsobia proti degeneratívnym procesom.

OLOZOL - KUKURIČNÉ KLÍČKY - Zdroj koenzýmu Q10
/olej z kukuričných klíčkov 68%, jojóbový olej 14%, ozón 18%/

Vhodný pre ošetrenie citlivej a problémovej pokožky. Má regeneračné a hojivé účinky, zmäkčuje kožu, obmedzuje tvorbu prasklín, skvelo ošetruje a chráni zapálenú a aknóznu pleť. Má veľmi vysoký obsah organicky viazaného koenzýmu Q10, vitamínu E a vitamínov skubiny B (B12, B17). Obsahuje stopové prvky.

OZÓNOVÚ LIEČBU VYKONÁVAME NA NAŠOM CENTRE 
UTOROK a ŠTVRTOK (10:00-12:00)


Pre zabezpečenie plynulej prevádzky  je nutné sa na procedúry objednať.2. poschodie - B 206

E-mail: medikard@gmail.com
Telefón: 0918 555 514 (telefonické objednávky v čase 08:00-14:00)